Leadership

Pack 104 Committee Members 2022–2023

  • Committee Chair – Sarah Romoslawski
  • Secretary – Jennie Campbell
  • Treasurer – Tashana Landray (outgoing), Lisa van Velson (incoming), Alexis Mazzoli (incoming)
  • Assistant Treasurer (Position Open)
  • Advancement ChairElizabeth Pilara (outgoing)
  • Assistant Advancement Chair – (Position Open)
  • Member at Large – John Bowen (outgoing)
  • Member at Large – Michael Black

Pack 104 Program Leadership 2021-2022

  • CubmasterNikki Hootman
  • Assistant Cubmaster – Lane Elms
  • Lion Den Leader (Kindergarten) – Lane Fischman
  • Tiger Den Leaders (1st Graders) – Michael Perry, Kristen Kong, Ray Patterson
  • Wolf Den Leader (2nd Graders) – Michael Black, Natasha Johnson
  • Bear Den Leader (3rd Graders) – Sara Campbell
  • Webelos I Leader (4th Graders) – Nikki Hootman
  • Webelos AOL Leaders (5th Graders) – John Bowen

Additional Volunteer Roles 2021-2022

  • Blue & Gold Dinner Coordinators – Narisa Huertas, Katrina Ong, Louise Ollano, Greg Ollano
  • Camping Coordinator – Natasha Johnson
  • Community Service Project Coordinator – Steve Ford
  • Graphics Coordinator – Lane Elms
  • Hiking Coordinator Terri Scheid
  • Nerf Herder (Nerf Games Coordinator) – David Zimran, Greg Ollano, Louise Ollano
  • New Member Coordinator – Alia Papke (outgoing), (Position Open)
  • Overnight Coordinator Safiye Wagner
  • Pinewood Derby Organizing Committee – Nikki Hootman, Anthony Sarapochillo, Eduardo Vaca
  • Pinewood Derby Racer Profiles Coordinators – Matt Davis (outgoing), Sandy Davis (outgoing), (Position Open)
  • Pinewood Derby Workshops Coordinators – Eduardo Vaca, Michael Black
  • Popcorn Kernel (Popcorn Sales Coordinator) – Michael Black
  • Quartermaster – Ted Mazzoli
  • Recruitment Coordinator(Position Open)
  • Recycling CoordinatorAdam Romoslawski
  • Scouting For Food Coordinator (Wolf Den) – Michael Black, Anthony Sarapochillo, Deborah Thorne
  • Snow Trip Coordinator – Raquella Thaman
  • Social Media Coordinator – Monica Ng
  • Sporting Events CoordinatorMike Melby, Soury Boualuang
  • Swim Day Coordinator – John Bowen (outgoing), Dylan Law, Brigid Garcia
  • Uniform Bank/ T-shirts Coordinator – Deborah Thorne
  • Unpopped Kernel (Asst. Popcorn Sales Coordinator) – (Position Open)
  • Website Coordinator – Natalie Tse (outgoing), Chris Morrissey (incoming)
  • Welcome Committee – Sarah Romoslawski, Ashleigh LoBalbo (Positions Open)
  • Winter Holiday Activities Coordinator – Bohdana Smidkova

Chartering Organization: Sycamore Congregational Church UCC

  • Executive Officer – Karen Nishikawa
  • Chartered Organization RepresentativeRoy Adam

Commissioners

  • Unit Commissioner – RJ Lane
  • Herms District Commissioner – Janet McDonald